Neutral Pool Umpiring

CHUA Fixtures and Appointments

Appointments that have changed will have the umpires name struck out.

Where a club is nominated to supply an umpire, the club is to email details of the umpire to the home team and the appointments secretary at least 10 days before the date of the match.

 

Appointments Oct 16

 

01 Oct 16  
EML Div 1  
Cambridge City 3 : Upminster 1Cambridge University HC astro  3.00D Reeson B Harness &  A Mayes
Shefford & Sandy 1 : CoP 3Shefford and Sandy HC astro  2.45  Herts & Beds
EML Div 2  
Cambridge Nomads 1 : Pelicans 1 Coldhams Common  12:30B Harness M Balding (Cambs City HC)  & M Davies
Cambridge South 1 : Cambridge Uni 3Long Road Sixth Form College  12:00J Phagoora & D Reeson
March Town 1 : Cambridge City 4Neale-Wade Community College  1.00 D Webb & S Brydon
EWL 1N
Cambridge City 2 : Cambridge Uni 2Perse Girls School  12.30D Perry & A Woodhead (Cambs Nomads HC)
CoP 1 : Lindum 1 City of Peterborough HC astro  2:30 V Hagedorn &  J Wilson
Broxbourne 1 : Saffron Walden 1Broxbourne HC astro  3.00   Essex
Colchester 1 : St Ives 1Colchester Garrison  12.30   Essex

08 Oct 16

  
EML Div 1 
Norwich City 2 : CoP 3Taverham High School  2:30  Norfolk
Wapping 2 : Cambridge City 3Lee Valley Hockey & Tennis Centre  2.00  Essex
EML Div 2          
Cambridge City 4 : Cambridge South 1Cambridge University HC astro  4.30D Webb & R Lewis
Cambridge Uni 3 : Cambridge Nomads 1Cambridge University HC astro  10.30    J Phagoora & Cambs South HC (S Riches) J Blanchard
Dereham 2 : March Town 1Dereham HC astro  12.00Norfolk
EWL 1N 
Lowestoft Ladies 1 : Cambridge City 2 East Point Academy  11.30  Suffolk
Cambridge Uni 2 : Dereham 1Cambridge University HC astro  12.00 D Perry & T Ireland (Cambs City HC) M Davies
CoP 1 : Harleston Magpies 2City of Peterborough HC astro  1.00S Brydon & H Atkins (Wisbech HC)
Saffron Walden 1 : Wapping 2Joyce Frankland Academy  12:00B Harness & N Wareham (Cambs Nomads HC)
St Ives 1 : Bury St Edmunds 1One Leisure St Ives  12:30 V Hagedorn &P Crack (Cambs City HC)
15 Oct 16  
EML Div 1   
Cambridge City 3 : Blueharts 2Cambridge University HC astro  3.00D Webb & A Kendall
CoP 3 : Upminster 1City of Peterborough HC astro  2:30 J Phagoora D Amps & B Harness
EML Div 2   
Cambridge Nomads 1 : Cambridge City 4Coldhams Common  12:30 R Barton & M Davies S Brydon
Cambridge South 1 : Dereham 2Long Road Sixth Form College  1:30 V Hagedorn & D Roberts  D Pitfield M Davies
Norwich Dragons 1 : Cambridge Uni 3TCH Dragons' Den  2.45   Norfolk
March Town 1 : I-ES 2Neale-Wade Community College  1.00B Harness & S Brydon & J Phagoora
EWL Div 1N   
Cambridge City 2 : St Ives 1Perse Girls School  12.30D Perry & R Mort (Cambs Nomads HC)
Colchester 1 : CoP 1Colchester Garrison  12.30  Essex
Upminster 1 : Saffron Walden 1 Coopers Coborn School  2.30  Essex
Norwich Dragons 2 : Cambridge Uni 2TCH Dragons' Den  1.45  Norfolk
22 Oct 16  
EML Div 1   
Harleston Magpies 2 : Cambridge City 3Harleston Magpies HC astro  2.00  Norfolk
Wapping 2 : CoP 3Lee Valley Hockey & Tennis Centre  12.30  Essex
EML Div 2  
Cambridge City 4 : Norwich Dragons 1St Johns College Sports Ground  12.00J Phagoora & A Kendal  M Daviesl
Dereham 2 : Cambridge Nomads 1Dereham HC astro  12.00  Essex 
I-ES 2 : Cambridge South 1Ipswich School Sports Centre  1.00   Suffolk 
Cambridge Uni 3 : Pelicans 1Cambridge University HC astro  10.30 J Blanchard & B Harness 
Sudbury 1 : March Town 1 Great Cornard Sports Centre  12.30   Suffolk 
EWL Div 1N 
Lindum 1 : Cambridge City 2Lindum HC astro  12.00  Lincs
Cambridge Uni 2 : Bedford 2 Cambridge University HC astro  12.00 M Davies  A Kendal J Blanchard &M Mitcham (Cambs C HCCambs Nomads HC
CoP 1 : Bury St Edmunds 1City of Peterborough HC astro  1.00 D Webb & S Bryden
St Ives 1 : Dereham 1One Leisure St Ives  12:30D Reeson & S Aldous (Cambs City HC)
Saffron Walden 1 : Folkestone 1Joyce Frankland Academy  12:00 D Perry &  V Hagedorn
29 Oct 16  
EML Div 1   
Cambridge City 3 : Long Sutton 1St Johns College Sports Ground  12.00J Blanchard  D Reeson &A Kendal
CoP 3 : Blueharts 2City of Peterborough HC astro  11:30J Phagoora & D Webb
EML Div 2   
Pelicans 1 : Cambridge City 4Pelicans HC astro  1.00  Norfolk
Cambridge Nomads 1 : I-ES 2Coldhams Common  12:30A Kendal M Davies & P Crack  V Hagedorn
Cambridge South 1 : Sudbury 1  Long Road Sixth Form College  12:00 B Harness & S Tippen (Cambs City HC)
UEA 1 : Cambridge Uni 3UEA HC astro  2:30   Norfolk 
March Town 1 : Norwich City 3Neale-Wade Community College  1.00B Harness V Hagedorn & H Atkins (Wisbech HC)  S Bryden
EWL Div 1N   
Cambridge City 2 : CoP 1Perse Girls School  12.30D Perry & R Gooch (Cambs Nomads HC) M Davies
Harleston Magpies 2 : Cambridge Uni 2Harleston Magpies HC astro  12.00  Norfolk 
Chelmsford 2 : Saffron Walden 1Chelmsford HC astro  12:00  Essex
Norwich Dragons 2 : St Ives 1 TCH Dragons' Den  11.00  Norfolk

 

Oct 2016

Cambridgeshire Hockey Umpiring Association