Neutral Pool Umpiring

CHUA Fixtures and Appointments

Appointments that have changed will have the umpires name struck out.

Where a club is nominated to supply an umpire, the club is to email details of the umpire to the home team and the appointments secretary at least 10 days before the date of the match.

 

Appointments

 

14 Sep 13  
Wisbech GS  
v Bedford Modern School Wisbech 1300 
17 Sep 13   
 Wisbech GS  
v The King's School, PeterboroughPeterborough 1615 
21 Sep 13   
EML Div 1  
St Ives 1 : Old Southendian 1 One Leisure St Ives  14:00 D Amps & Lincs (C Carmody)
West Herts 2 : Saffron Walden 1  New Playing Field  15:00      Beds & Herts
Ely City 1 : Ipswich-East Suffolk 1  Ely City HC astro  13:30:00     K Shah & J Glover
 Bourne Deeping 1 v Havering 1Arthur Meadows Village College @ 1230 R Goodson & Lincs
EML Div 2  
Brentwood 1 : Royston 1  Becket Keys School  2.00 pm      Essex
Cambridge Nomads 1 : Newmarket 1  Coldhams Common  12.30     D Pitfield & M Brook J Phagoora
Cambridge University 3 : Norwich City 2   Cambridge University HC astro  10.30 am      B Harness & J Blanchard
Norwich Dragons 1 : Wisbech Town 2   TCH Dragons' Den  2.30   Norfolk
Ipswich 2 : Cambridge City 3  Ipswich Sports Club (Henley Road)  12.00pm      Suffolk
EWL 1N
Cambridge City 2 : Lowestoft Ladies 1  Perse Girls School  12.30 pm      B Harness & J Blanchard M Davies
Saffron Walden 1 : Bury St Edmunds 1  Newport Free Grammar School  12:00      D Roberts & T Hopkinson
Wisbech Town 1 : Dereham 1  Wisbech Town HC astro  1.00 pm     D Perry & R Munns
Norwich City 1 : St Ives 1  Taverham High School  1:00pm   Norwich
Lincoln 1 : City of Peterborough 1   Yarborough Leisure Centre  12noon       Lincs
Wisbech GS  
v Stamford School  Stamford 0930 
28 Sep 13  
EML Div 1 
Ford 1 : Ely City 1  Redbridge Sports Centre  13.00pm  Essex
Havering 1 : St Ives 1  Campion School  13:00:00  Essex
Saffron Walden 1 : Colchester 1  Newport Free Grammar School  13:30 R Lewis  N Carter & M Brook
EML Div 2          
Royston 1 : Potters Bar 1  Dame Alice Owen SchoolHerts & Beds
Newmarket 1 : Ipswich 2   Newmarket Leisure Centre  15.30      D Pitfield & B Harness
Norwich City 2 : Cambridge Nomads 1   Taverham High School  1:00pm       Norfolk
Spalding 1 : Cambridge University 3  Glen Park Astro - Spalding HC  11.00 am  Lincs
Wisbech Town 2 : Sudbury 1 Wisbech Town HC astro  1.00 pm     R Goodson & D Amps
Cambridge City 3 : Bury St Edmunds 1   Leys School  11.30am K Shah & M Brook D Burt & Ely HC (I Cave)
EWL 1N 
Bury St Edmunds 1 : Cambridge City 2   Nowton Park Astro  1:00 pm       Suffolk
Dereham 1 : Saffron Walden 1  Dereham HC astro  1:30 pm  Norfolk
Pelicans 1 : Wisbech Town 1  Pelicans HC astro  1.30  Lincs
St Ives 1 : Norwich Dragons 1  One Leisure St Ives  14:00 D Perry & D Roberts
City of Peterborough 1 : Norwich CityCity of Peterborough HC astro  1.00 pm     Wisbech HC & St  Neots HC (J Percival)
Wisbech GS
v Kimbolton SchoolWisbech 1230  

 

Sep 2013

Cambridgeshire Hockey Umpiring Association